tylko michalbuchta.eu
cały internet

pierwsza normalna Parada Równości

Paradoks. Skrajna prawica (w sensie euroświatopoglądowym, a nie gospodarczym) rządzi, a lesbijki i geje bez większych przeszkód przejechali i przeszli przez centrum stolicy. Gdy krajem rządziła lewica (patrz poprzedni nawias), to mieli ogromne problemy. Co wcale nie znaczy, że uważam, iż na dane zgromadzenie w danym mieście ma wpływ władza centralna. Na szczęście nie.

Organy państwowe miały tu jedynie taki wpływ, że to parlament wydaje ustawę o zgromadzeniach. Samorząd może się tylko podporządkować; nie może wymyślać absurdalnych powodów, dla których ludzie nie mogliby się zebrać. Tzn. nie może, ale Kaczyńskiego to nie dotyczyło.

W mediach zaistniała jedynie Claudia Roth, Roman Giertych, drag queens i mężczyzna krzyczący do neonazistów na temat ich jaj 😉 Do tego przyległości, czyli posłanka prof. Senyszyn, no i wódz młodych gniewnych, W. Co do wypowiedzi Senyszyn, to myślę, że Kalisz niepotrzebnie przepraszał za jej słowa. W ten sposób rozmywa lewicowy charakter swojej partii. Albo antyklerykalizm, albo konserwatyzm – wypadałoby się zdecydować po tylu latach.

Plus oczywiście tradycyjne oskarżenia o wspieranie pedofilii, sugestie i aluzje etc. To jednak i tak nie zmienia faktu, że ta parada wyglądała dość nowocześnie, jak na Zacofany Wschód Europy.

Moim zdaniem, Przełom. Przez wielkie Pe.

 

wykop twitter blip śledzik gwar digg del.icio.us technorati

komentarz

  1. Mamy identyczne spojrzenie na tę kwestię :)

skomentuj

Możesz użyć następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strona korzysta z systemu zarządzania treścią Wordpress i motywu Digg 3 Column.