tylko michalbuchta.eu
cały internet

niesmaczne porównanie małp do ludzi

„Hiszpańscy socjaliści po prawach dla gejów chcą dać przywileje szympansom i gorylom” – nadtytuł z sobotnio-niedzielnego wydania „Dziennika Polska-Europa-Świat”. Niech mi ktoś wyjaśni, jaki związek mają prawa mniejszości seksualnych z pomysłami z zakresu (socjo-?)zoologii?

Co ciekawe, tytuł artykułu brzmi następująco: „Rewolucyjne pomysły Zapatero”. W czwartym akapicie znajduję zaprzeczenie tego tytułu: autorem pomysłu jest Francisco Garrido, polityk Zielonych. Kto w końcu jest autorem pomysłu – premier Zapatero czy prof. Garrida? Ktoś tu się mija z prawdą.

Pomysł sam w sobie jest moim zdaniem niecodzienny; ale został przedstawiony w Dz w sposób jednostronnie skomentowany. O ile jestem za tym, aby zwierzęta nie były torturowane czy też bezmyślnie zabijane, to jednak ochrona przed więzieniem jest co najmniej zabawna. Natomiast Dz określa to jako rewolucyjny (cóż jest rewolucyjnego w postulacie niedręczenia zwierząt?) pomysł i przywileje oraz zestawia z prawami mniejszości seksualnych. Czyli ludzi.

Inna sprawa, że jako ludzie mamy wiele wspólnego z innymi naczelnymi. Np. takie szympansy bonobo są homoseksualne 😉

wykop twitter blip śledzik gwar digg del.icio.us technorati

komentarze

  1. Mógłbyś chociaż wyjaśnić, na czym tak konkretnie polegają te „rewolucyjne pomysły”.

  2. Otóż one są mało rewolucyjne, ale zostały przedstawione w świetle (lewicowej rewolucji. Opisałem je w zdaniu: ?O ile jestem za tym, aby zwierzęta nie były torturowane czy też bezmyślnie zabijane, to jednak ochrona przed więzieniem jest co najmniej zabawna?.
    Więcej pomysłów nie przedstawiono. Reszta artykułu to przypomnienie ostatnich postępowych zmian w hiszpańskim prawie.

  3. Ale co oznacza „ochrona przed więzieniem”? Likwidację ogrodów zoologicznych?

  4. Przekonuje on [Garrida], że małpy człekokształtne ? stworzenia niezwykle bliskie człowiekowi ? należy chronić przed torturami, więzieniem i zabijaniem, i przypomina ostrzeżenia ONZ, że gatunkom tym grozi wyginięcie, bo ludzie systematycznie niszczą ich środowisko naturalne.

    1. Większej ilości postulatów brak.
    2. Rozwinięcia postulatów brak.

skomentuj

Możesz użyć następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strona korzysta z systemu zarządzania treścią Wordpress i motywu Digg 3 Column.