tylko michalbuchta.eu
cały internet

trzeba zaprotestować

… aby zwiększono nakłady na naukę w Polsce. Skoro górnikom i pielęgniarkom się udało, to i naukowcy potrafią. Podejrzewam, że studenci chętnie włączyliby się w akcję protestacyjną na rzecz większych transferów finansowych dla instytucji naukowych.

Jedynym środkiem na przesądy jest nauka
Henry Thomas Buckle

Kraje Unii Europejskiej (w obecnym kształcie, tzn. wliczając 10 nowych państw) przeznaczyły 1,93% PKB na Research&Development w 2002 r. Więcej na ten cel przeznaczają USA – 2,76% (2003) oraz Japonia – 3,12 proc. (2002). Na bardzo niskim poziomie jest polski wskaźnik: 0,59% PKB (2003, info: psz.pl).

Stanowi to niecałe 3 mld PLN w 2006 r., jak informuje MNiSW. Dla porównania – rząd na podniesienie płac [w służbie zdrowia – przyp. MB] w tym roku przeznaczy 1 mld złotych, zaś w przyszłym 4 mld zł (info: wp.pl).

wykop twitter blip śledzik gwar digg del.icio.us technorati

komentarze

  1. chyba cię pojebało, żeby wiecej pili. Daj sobie spokój z tą dziwna ideologią i relatywizmem.

  2. Studenci zaprotestować? Dobre sobie.

  3. A dlaczego nie? Pamiętasz sprawę ze zniżkami? Nasi starsi koledzy wtedy protestowali.

    PS cenzury tu nie będzie, mimo wszystko 😉

  4. Protestowali? Ani skutecznie, ani zauważalnie.

  5. Gdyby protestowali niezauważalnie, to pewnie nie pamiętałbym o takiej akcji.
    Czy skutecznie… nie zawsze chodzi o to, by było skutecznie. Czasem pomysłodawcom zależy na zwróceniu uwagi na problem (vide marsze i parady LGBT).

skomentuj

Możesz użyć następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strona korzysta z systemu zarządzania treścią Wordpress i motywu Digg 3 Column.