tylko michalbuchta.eu
cały internet

i znowu kryzys

Potężna prowokacja, sprzęt ludzi ze służb specjalnych, nocna zmiana nr 2, korupcja polityczna, brak etyki ? takie są opinie o nagraniach wyemitowanych wczoraj w tvn24, w programie ?Teraz My?.

Spowodowało to burzę w elitach, co stanowi dalszy ciąg czegoś, co zaczęło się w zeszłym tygodniu, a co określam krótko jako wojnę wszystkich ze wszystkimi. W ubiegłym tygodniu byłem zajęty kilkanaście godzin na dobę, bez wolnego dostępu do komputera, więc nie potrafię ocenić rozpadu koalicji. O liście Kaczyńskiego do Kaczyńskiego dowiedziałem się z ust pana Thomasa Urbana. A potem bez większych dyskusji poszliśmy całą grupą na piwo 😉

Trzeba przyznać, że po usłyszeniu tej informacji uczestnicy projektu, w którym brałem udział, prawie skakali z radości ? właśnie na wieść o odwołaniu Leppera. Nie ukrywam, że też się uśmiechnąłem, ale od euforii jestem daleki nawet teraz. Faktycznie nie jestem zwolennikiem rządu Samopisu, ale? wybory w listopadzie? Temu jestem zdecydowanie przeciwny. Kampania wyborcza do parlamentu zdominuje kampanię do samorządu. Być może wniosek Platformy o skrócenie kadencji jest na rękę członkom i gorącym sympatykom tej własnie partii, jednak może to doprowadzić do zawłaszczenia przez to (i inne) ? kierowane centralnie ? ugrupowanie polityczne. Dopóki to jest możliwe, dopóty będę się starał głosować na komitet, którego członkowie nie dostają upomnień i nakazów z Warszawy.

Irytuje mnie niezwykle warunek poparcia przez PiS wniosku o skrócenie kadencji. Tym warunkiem jest zmiana ordynacji wyborczej ? na taką, która zapewni stabilną większość. Kłopot w tym, że rządząca partia zrobiła ogromną burzę w marcu tego roku, proponując wprowadzenie ordynacji mieszanej. Parę dni wielkiej burzy, a potem? Cisza, wycofanie projektu. A mieli czas.

Same nagrania są bardzo interesujące, pokazują poziom polskiej polityki i kupczenie stanowiskami. Nieważne, co myślisz ? ważne, że masz fotel w Sejmie. Nieważne, że jeden z naszych kolegów zachowuje się nieetycznie ? ważne, że oni są w układzie. I tak dalej.

Chcę spokoju, po prostu chcę spokoju.

wykop twitter blip śledzik gwar digg del.icio.us technorati

skomentuj

Możesz użyć następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strona korzysta z systemu zarządzania treścią Wordpress i motywu Digg 3 Column.