tylko michalbuchta.eu
cały internet

paradoks mariacki

Jedyny na Śląsku organ, walczący z zalewem żydowskim, biorący w obronę interesy przemysłu, handlu i rzemiosła chrześcijańskiego, demaskujący prawdziwe oblicze żydostwa.
Kto dąży do spolszczenia Śląska
CZYTA ? ABONUJE ? POPIERA
?ŚLĄSKĄ PRAWDĘ?
Redakcja i administracja:
KATOWICE, UL. MARIACKA 14,
Tel. 324-01

To IV (tylna) okładka wydanego w Katowicach Przewodnika Firm Chrześcijańskich 1937. Pełna wersja jest dostępna w Śląskiej Bibliotece Cyfrowej (aby przeglądać, trzeba ściągnąć niezbędną wtyczkę do plików DjVu). Poniżej fragment wstępu:

Rozumiejąc jednak niewystarczalność niniejszego Przewodnika do podjętej przez nas walki, przystąpiliśmy równocześnie do wydania jedynego na śląsku antysemickiego i chrześcijańskiego organu ?Śląska Prawda?, który wychodzi już od roku jednego, a w tych dniach z dwutygodnika przechodzi na tygodnik.

?Śląska Prawda?, jest jedyną dźwignią dla kupiectwa chrześcijańskiego na Śląsku i nie powinna nigdzie brakować. Organ ten, uświadamiając wszystkich o zgubnych skutkach destrukcyjnej pracy żydowskiej jest szermierzem naszej wzniosłej idei, to też wielkim obowiązkiem każdej Firmy chrześcijańskiej i całego społeczeństwa jest jaknajszybsze zaabonowanie tegoż.

Zatem tak Przewodnik, jak ?Śląska Prawda? stają się skuteczną bronią w walce z żydostwem. Wzniosłej tej akcji antysemickiej, zdążającej do budowania potężnej i chrześcijańskiej Polski nie powinno nikogo brakować, lecz przeciwnie, dążyć do utworzenia zwartego karnego frontu antysemickiego, a wówczas tak za pomocą moralną jak materjalną osiągniemy upragniony cel i ostateczne zwycięstwo!

Intrygujące, że tuż obok jednego z najważniejszych kościołów w stolicy województwa, mieściła się antysemicka redakcja. Nazwa przywołuje zresztą pamięć innej gazety. Dla kontrastu dodam jednak, że obecnie w tym miejscu znajduje się m.in. klub dla gejów (vide google).

wykop twitter blip śledzik gwar digg del.icio.us technorati

komentarz

  1. Uśmiechnąłem się wskutek informacji o lokacji gejowskiego klubu. Inna sprawa, że Mariacka nie ma w teh chwili zbyt dobrej renomy, co dwa lata temu mogłem potwierdzić, bo bywałem w okolicy wieczorami.
    Sorry jeżeli to idzie drugi raz, ale nie jestem pewien, czy doszło za poprzednim.

skomentuj

Możesz użyć następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strona korzysta z systemu zarządzania treścią Wordpress i motywu Digg 3 Column.