tylko michalbuchta.eu
cały internet

fotopost

Dawno nie pisałem? Wszyscy mówią, że nie mają czasu, takoż i ja nie posiadam. Studia dzienne, praca, studia zaoczne, praca dyplomowa? Poniższy wpis to potwierdza. Słuchając polskich polityków, mam stałą ochotę pisać, co sądzę o wielu kwestiach przez nich poruszanych, od przystanku kolejowego w szczerym polu po frontalny atak na Trybunał Konstytucyjny, atakowany z taką siłą, jak gdyby całą lustrację wyrzucił do kosza (a przecież wiele części ustawy uznał za zgodne z konstytucją). Chętnie podzieliłbym się wrażeniami m.in. z posiedzenia komisji sportu, kultury i środowiska Rady Miasta Röthenbach, z kongresu Ruchu Autonomii Śląska; oceniłbym wspaniałe wyniki wyborów w Szkocji, ale ? no właśnie, gdybym miał więcej czasu, tak jak w poprzednim roku, to pisałbym. W zamian kilka zdjęć z ostatnich miesięcy, razem z odpowiednimi podpisami.


Trochę kultury nie zaszkodzi. Zwłaszcza jeśli koncert mozartowski odbywa się w wciąż funkcjonującej elektrociepłowni, a Histmag.org był patronem medialnym szerszej imprezy, Górnośląskich Dni Dziedzictwa. Na zdj. scena widziana z góry, od tyłu; w głębi ? widownia.


Remonty i objazdy. Tam, gdzie stoi dźwig, kilka lat temu była jezdnia, potem zrobiono rondo, a teraz buduje się wiadukt (DW 932 będzie nad DW 935). 75% kosztów kwalifikowanych całej imprezy ze ZPORR. Poza tym 6,8-kilometrowy odcinek DK 81, który będzie jednym z nielicznych betonowych kawałków drogi krajowej w Polsce. Na razie jednak czeka nas jeszcze kilka miesięcy cierpliwości.


Dzięki podjęciu pracy w centrum miasta, znacznie częściej w nim bywam; przedtem tylko co kilka tygodni wracałem do domu z Katowic. Teraz mogę podziwiać żorski rynek o 7.55 rano, czekając aż do pracy przyjdzie ktoś posiadający klucze 😉 Na zdj. ratusz z bożonarodzeniowym napisem ?Wesołych Świąt?; foto zrobione w marcu.


Praca to także bywanie na różnorodnych imprezach, m.in. na wręczeniu miejskich nagród ?Phoenix Sariensis? i jeszcze bardziej snobistycznym raucie po rozdaniu statuetek. Gdy większość zgromadzonych już jadła, głodni dziennikarze uczestniczyli w konferencji prasowej prezydenta i laureatów. Lasagne potem miało świetny smak 😉


Moje uczucia wobec koalicji są stałe… Na zdj. pluszowa kaczuszka i noga stołu.


Uroczystości związane z rocznicą uchwalenia pierwszej konstytucji w Europie. Na zdj. kościół, w którym były oficjalne obchody. Od lewej flaga żorska, polska i unijna. Jeszcze jednej brakuje, skoro to również rocznica wybuchu III powstania śląskiego.


Aula w Katowicach Załężu. Ostatnimi czasy, gdy powinienem powoli żegnać się w (s)pokoju z moją II uczelnią, wzbiera we mnie wściekłość. Zapewne wkrótce przeleję to na bloga? Czarę goryczy przelał następujący e-mail, pierwsza pozanewsletterowa korespondencja mailowa ze szkołą w ciągu trzech lat studiów:

Temat: ODWOŁANE ZAJĘCIA.

Szanowni Państwo,

zajęcia studiów podyplomowych Zarządzanie kadrami i Psychologia w Biznesie zostają przeniesione z dnia 13 maja 2007 na 16 czerwca 2007.

Za utrudnienia przepraszamy.

mgr Robert Gałkiewicz
Dział Koordynacji Inicjatyw Studenckich
Wyższa Szkoła Zarządzania
Marketingowego i Języków Obcych
ul. Gallusa 12 pokój 134
40-594 Katowice
tel.: +48 (0)32 20 79 232
tel. kom.: +48 (0)606 66 84 81

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że studiuję w trybie licencjackim, a nie w ramach studiów podyplomowych!

wykop twitter blip śledzik gwar digg del.icio.us technorati

skomentuj

Możesz użyć następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strona korzysta z systemu zarządzania treścią Wordpress i motywu Digg 3 Column.