tylko michalbuchta.eu
cały internet

15 lipca: Marsz Autonomii

Marsz

Zaproszenie od jednego z organizatorów:

Ruszamy o 10.30 z Rynku w stronę Placu Sejmu Śląskiego. Pod historyczną siedzibą regionalnego parlamentu będzie można wysłać pocztówkę do Prezydenta RP z apelem o podjęcie działań w celu przywrócenia 1 autonomii, wziąć udział w konkursie wiedzy o autonomii, a ok. 12.00 obejrzeć filmy dokumentalne o Górnym Śląsku.

Może to będzie impreza ponadpartyjna ? rzecznik śląskiego PiS-u Piotr Pietrasz narzekał dziś w TVP3 na centralistyczne zapędy regionalnych szefów PO (sprawa Moszyński-Tomczykiewicz; tu się muszę z PiS-em zgodzić, nawet jeśli PiS nie jest pod tym względem kryształowy ? patrz sprawa pełnomocników w okręgach wyborczych), a LiD w regionalnej deklaracji programowej stwierdził:

Celem Śląskiego Porozumienia Lewicy i Demokratów jest modernizacja naszego województwa, stworzenie równych szans dla mieszkańców regionu i przyszłych pokoleń. Warunkiem osiągnięcia tego celu będzie przywrócenie Śląskowi należnego mu miejsca w polityce państwa. Nie zgadzamy się na ograniczanie konstytucyjnej niezależności regionów, w tym próby marginalizacji Śląska, regionu tak znaczącego i przywiązanego do swojej tradycji, dumnego i pracowitego.

Bardzo żałuję, że nie będzie mnie wtedy na Górnym Śląsku… Pogrubienia ode mnie. Imprezę organizuje Stowarzyszenie Ruch Autonomii Śląska.


  1. Treść statutu organicznego z 1920 r. []
wykop twitter blip śledzik gwar digg del.icio.us technorati

skomentuj

Możesz użyć następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strona korzysta z systemu zarządzania treścią Wordpress i motywu Digg 3 Column.