tylko michalbuchta.eu
cały internet

prawica o rozwoju Polski

Z cyklu ?Ze stenogramów?: Debata o skróceniu kadencji; wybrałem fragmenty dwóch ciekawych inaczej wypowiedzi. Pierwsza to część uzasadnienia wniosku uchwały PiS-u w wykonaniu Jacka Kurskiego, druga ? głos w dyskusji przed głosowaniem.

Jacek Kurski:

Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Wielu z nas miało dzisiaj trudności z dotarciem do Sejmu, bo od kiedy Platforma z SLD rządzi Warszawą, to miasto jest kompletnie nieprzejezdne (Oklaski), tak zakorkowane, że po prostu nie można po nim jeździć.

(Poseł Mirosław Michał Drzewiecki: Bo 4 lata nic nie robiliście.) (Poruszenie na sali)
(…)
Dzięki usprawnieniom w procedurze absorpcji funduszy europejskich Polska wykorzystała w 2006 r. pięć razy więcej środków niż w latach 2004?2005 łącznie. (Oklaski) Tworzy to realne podstawy do realizacji wielkich przedsięwzięć, które się dotąd albo w ogóle nie udawały, takich jak autostrady, z których państwo sobie kpicie, a za waszych czasów, za czasów pana Pola, za czasów rządów kolegów pana Tuska, w ogóle nie było żadnych autostrad? (Wesołość na sali, oklaski)
(Poseł Grzegorz Schetyna: Samochodów nie było.) ?które teraz w całej Polsce zaczynają się zamieniać w kwitnące place budowy. (Poruszenie na sali)

Gabriela Masłowska:

Nadal naszą walutą narodową jest polski złoty. Przypominam, że cztery lata temu prezes NBP Leszek Balcerowicz twierdził, że już w roku 2007 Polska powinna wyrzec się swego prawa do prowadzenia własnej polityki pieniężnej. Na szczęście do tego nie doszło. 10 stycznia tego roku został wybrany nowy prezes NBP, pan Sławomir Skrzypek. Zapowiedział on, że polski bank centralny będzie starał się o to, aby dyskusja o ewentualnym wprowadzeniu euro była jak najbardziej rzetelna i uwzględniała różne poglądy. Bardzo nas to cieszy, w dobie Internetu to ważna deklaracja. Z pewnością naszym celem jest utrzymanie suwerenności monetarnej Polski.

Konia z rzĄdem temu, kto wyjaśni mi,
1) o co chodziło posłance Masłowskiej,
2) czy poseł Kurski jest za budową dróg, czy przeciw.

Za kilka dni przywołam znacznie bardziej merytoryczny głos w tej samej dyskusji. Aż trudno uwierzyć, że w Sejmie można tak przemawiać.

wykop twitter blip śledzik gwar digg del.icio.us technorati

skomentuj

Możesz użyć następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strona korzysta z systemu zarządzania treścią Wordpress i motywu Digg 3 Column.