tylko michalbuchta.eu
cały internet

wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego 2004 – województwo śląskie

W wyborach do Parlamentu Europejskiego okręg wyborczy nr 11 obejmuje województwo śląskie. Poniższe wyniki dotyczą roku 2004. Na 17 listach (numery 1-15, 17-18) zgłoszono ogółem 157 kandydatów. Warunek przekroczenia progu wyborczego 5% spełniły listy okręgowe PO, Samoobrony, SLD-UP, SDPL, PiS, LPR, UW i PSL. Uprawnionych do głosowania było 3 759 664 wyborców, a ważnych kart do głosowania wrzucono do urn 783 060 (frekwencja 20,83%). Na poszczególne okręgowe listy kandydatów oddano następującą liczbę głosów (pogrubione nazwiska i wyniki ośmiu zwycięzców):

Lista nr 1 – Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 274 985

  1. BUZEK Jerzy 173 389
  2. GORNIG Kajetan Andrzej 3 660
  3. HANDZLIK Małgorzata Maria 30 030
  4. KARDASZ Piotr 3 753
  5. KURPIOS Piotr Marian 5 153
  6. ŁUKASZCZYK Zygmunt Karol 4 015
  7. MOSZYŃSKI Janusz Leonard 6 422
  8. OLBRYCHT Jan Marian 34 204
  9. RZYMEŁKA Jan Antoni 12 679
  10. ZIENC Piotr Robert 1 680

Lista nr 2 – Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy 4 917

  1. ANIOŁ Janusz Stefan 517
  2. GIEROT Franciszek Jerzy 167
  3. HYTRY Aleksandra Iwona 321
  4. KASIŃSKI Szczepan 241
  5. KUCHARZ Janusz 201
  6. PODRZYCKI Daniel Tomasz 1 918
  7. SKUPIN Przemysław 392
  8. STANOSZEK Marian Piotr 107
  9. USZOK Aleksandra Ewa 611
  10. ZIĘTEK Bogusław Zbigniew 442

Lista nr 3 – Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 49 013

  1. CZERWIŃSKI Leszek Andrzej 8 141
  2. GOGÓŁKA Marek 5 194
  3. GRZEGORZEWSKI Damian Paweł 4 689
  4. SUDOŁ Tomasz Bartłomiej 14 220
  5. SZCZEPKOWSKI Janusz 2 834
  6. TROJANEK Jerzy Franciszek 1 181
  7. TRYBUS Halina Agnieszka 5 775
  8. WIŚNIEWSKI Stefan Wiktor 3 356
  9. WITKOWSKI Grzegorz 3 623

Lista nr 4 – Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy 96 045

  1. BALT Marek Paweł 705
  2. BARCIK Zofia 1 889
  3. DRZĘŹLA Bernard 2 188
  4. GIEREK Adam 69 168
  5. JAŹWIEC-KANYION Bożena Barbara 515
  6. MARKOWSKI Jerzy 17 133
  7. MŁYNARCZYK Irena Stefania 1 089
  8. WYGLĘDOWSKI Mieczysław 1 636
  9. ŻAK Justyna Emilia 1 722

Lista nr 5 – Komitet Wyborczy Unii Polityki Realnej 8 540

  1. DASZYK Przemysław Jacek 530
  2. JASZCZURA Grzegorz Leszek 323
  3. KOSIBA Wojciech Ryszard 404
  4. KRAMARSKI Stefan 215
  5. KURZ Krzysztof Antoni 386
  6. MISIOŁEK Andrzej Kazimierz 4 373
  7. MYSIARA Bartłomiej 456
  8. SŁAWSKI Sławomir Michał 471
  9. STAROŃ Jerzy 432
  10. ZARZYCKI Piotr Marian 950

Lista nr 6 – Narodowy Komitet Wyborczy Wyborców 7 271

  1. FRĄCKOWIAK Janusz Edward 1 043
  2. GORZELIK Jerzy Zdzisław 2 360
  3. GRUSZCZYŃSKI Andrzej Antoni 218
  4. GWIŻDŻ Wiesław Mikołaj 700
  5. KANIA Jarosław Piotr 1 454
  6. SZYMURA Jerzy Marek 1 086
  7. WYBORSKI Roman Andrzej 410

Lista nr 7 – Komitet Wyborczy Inicjatywa dla Polski 17 288

  1. ABRAHAMOWICZ Zbigniew Jarosław 895
  2. DRONKA Wiesław Jan 633
  3. GONCIARZ Maciej Zbigniew 312
  4. NOWAKOWSKA-KEMPNA Iwona Elżbieta 851
  5. ORZESZYNA Krzysztof Adam 557
  6. PISAREK Anna Maria 466
  7. RYCAK Krzysztof Adam 731
  8. SKOREK Edward 1 348
  9. SOŚNIERZ Aleksandra Danuta 574
  10. WINKLER Wilibald Emanuel 10 921

Lista nr 8 – Komitet Wyborczy Wyborców Socjaldemokracji Polskiej 41 052

  1. BAŃKA Paweł Radosław 365
  2. DUDEK Marek Sebastian 724
  3. GRABOWSKA Genowefa 31 419
  4. KOTKOWSKA Bożena Teresa 1 596
  5. KUBICIUS Tomasz Grzegorz 1 040
  6. KURZBAUER Roman Henryk 2 113
  7. LIPOWSKI Grzegorz Marek 2 374
  8. PRONOBIS Borys Aleksander 472
  9. STOLORZ-MATUK Anna Dorota 613
  10. USTJANYCZ Łukasz Włodzimierz 336

Lista nr 9 – Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 72 571

  1. GAŁKOWSKI Janusz Piotr 4 045
  2. KLOC Izabela Helena 5 926
  3. KOSIŃSKI Artur Mariusz 1 820
  4. KRAKOWSKI Jędrzej Wojciech 5 748
  5. PINIS Henryk Wiktor 4 356
  6. ROSZKOWSKI Wojciech 26 995
  7. SZPYRKA Grzegorz Adam 14 044
  8. WOJCIECHOWSKI Maciej Tomasz 3 245
  9. WRÓBEL Eugeniusz Józef 3 288
  10. ŻELICHOWSKI Czesław Marek 3 104

Lista nr 10 – Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin 92 326

  1. BORZYMOWSKI Jan Józef 1 960
  2. DOBRAKOWSKI Longin Jerzy 1 356
  3. GIERTYCH Maciej Marian 68 953
  4. POLLAK Rajmund Henryk 3 194
  5. PRZYBYLSKI Krzysztof 2 319
  6. SANAK Waldemar Józef 502
  7. SOSNOWSKI Antoni 2 530
  8. TOMCZAK Mariusz 3 223
  9. ZADORA Stanisław 4 174
  10. ZAPAŁA Stanisław 4 115

Lista nr 11 – Komitet Wyborczy Wyborców – Ogólnopolski Komitet Obywatelski „OKO” 2 599

  1. HRYNIEWICZ Eugeniusz 753
  2. JASIŃSKI Bogusław Władysław 275
  3. KOSTRZEWSKA Sylwia Dagmara 397
  4. MAKOWSKA Agnieszka Ewa 602
  5. MAZUR Adam Mariusz 239
  6. WÓJCIK Marian 333

Lista nr 12 – Komitet Wyborczy Unii Wolności 41 888

  1. BARANOWSKA-DERESZOWSKA Teresa 1 815
  2. GRAMATYKA Michał Sebastian 1 219
  3. KIEREŚ Małgorzata 1 536
  4. KOSTKA Wojciech Ryszard 800
  5. OSTROWSKI Ryszard Andrzej 1 551
  6. PAWEŁKO Mirosław 2 449
  7. STANISZEWSKA Grażyna Ewa 29 605
  8. SZYJKOWSKI Tomasz Edmund 984
  9. TERESZKIEWICZ Marek 683
  10. WOJCIECHOWSKI Dariusz Franciszek 1 246

Lista nr 13 – Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego 23 449

  1. BINKO Zbigniew Zenon 574
  2. GRZYB Wieńczysław Bronisław 1 739
  3. JÓZEFOWICZ Jolanta Joanna 631
  4. KAPICA Jacek Wawrzyniec 437
  5. KUBAT Andrzej 1 378
  6. MADEJSKI Sławomir Michał 309
  7. MAISON Katarzyna Justyna 619
  8. SERAFIN Władysław 10 170
  9. TAJNER Apoloniusz Leopold 7 265
  10. WĘDRYCHOWICZ Adam Jan 327

Lista nr 14 – Koalicyjny Komitet Wyborczy KPEiR-PLD 4 387

  1. BORZĘCKI Zbigniew Piotr 473
  2. BRAŃKA Marek Jacek 165
  3. FIGLUS Michał Stanisław 1 340
  4. GUC Ryszard Eugeniusz 250
  5. IZDEBSKA-WALCZAK Danuta 356
  6. JANUS Maria Henryka 230
  7. KUPIŃSKA Bożena Barbara 686
  8. STRASZAK Stanisław Wojciech 227
  9. WRONKOWSKI Ryszard Benedykt 348
  10. ZAWADZKA Aldona Justyna 312

Lista nr 15 – Komitet Wyborczy Antyklerykalnej Partii Postępu „Racja” 10 620

  1. AMBROS Wiesław 226
  2. BOMBA Katarzyna 2 086
  3. KOŁODZIEJCZYK Maciej Andrzej 1 457
  4. KUNIK Henryk Ludwik 4 954
  5. NAGÓRSKA Bożena Anna 758
  6. ROGUSZ Andrzej 171
  7. RÓŻYCKI Wiesław 294
  8. SOCHA Benedykt Józef 397
  9. STEFANIK Stanisław 277

Lista nr 17 – Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Ruch Obrony Bezrobotnych 10 054

  1. BIELAWSKI Tadeusz Józef 488
  2. DZIWAK Krzysztof Marian 544
  3. GADNICKI Marek 381
  4. JUSZCZAKIEWICZ Bogusława 508
  5. KACZMAREK Krystian 987
  6. MALINOWSKA Rozalia Anna 2 122
  7. PRUSZYŃSKI Tadeusz Paweł 268
  8. SŁOMKA Adam Andrzej 3 648
  9. WIERZBICKI Tadeusz Sławomir 539
  10. WOLAŃSKI Ireneusz 569

Lista nr 18 – Komitet Wyborczy Wyborców Zieloni 2004 6 612

  1. BOŻEK Jacek Zbigniew 1 899
  2. KŁOSOWSKA Jadwiga Teresa 304
  3. MAGIERA Mateusz Paweł 578
  4. ŚLĘCZKA Kazimierz Franciszek 857
  5. ŚLIWOWSKA Maria Zofia 1 730
  6. ŚWIERCZEK Maria 601
  7. TKACZ-JANIK Małgorzata Katarzyna 643

Dane ze strony PKW.

wykop twitter blip śledzik gwar digg del.icio.us technorati

skomentuj

Możesz użyć następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strona korzysta z systemu zarządzania treścią Wordpress i motywu Digg 3 Column.